Преземете песна бесплатно SoundCloud.

На SoundCloud, копирајте ја врската со патеката во вашиот прелистувач и ставете го во полето подолу

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Преземете музички песни и песни од SoundCloud

Со нашата онлајн услуга, можете да преземете музика и песни од SoundCloud на вашиот компјутер или паметен телефон

SoundCloud Downloader работи насекаде

Со услугата, можете да преземете музика од SoundCloud на било кој од вашите мобилни уреди или Android и iPhone телефони

Преземањето е лесно

За да ја преземете музиката од SoundCloud, не сте обврзани да инсталирате апликации и програми на вашите уреди.

Слободен и слободен

Ние не и нема да наплаќаме за преземање на песни од SoundCloud

Безбедно и без регистрација

Преземете ги сите достапни песни без регистрација на SoundCloud со следење на линкот до песната

Mp3s во различен квалитет

Со нашата онлајн услуга можете да ги конвертирате песни од SoundCloud во различни квалитетни формати (128, 320 Kbps), ако е можно.

Нема ограничувања за преземање

Преземете музика од SoundCloud со максимална брзина и без граници

Како да преземете музика или песна од SoundCloud

Можете да преземете музика или песни од SoundCloud до вашиот телефон, како и на вашиот компјутер на еден едноставен начин, следејќи само неколку едноставни чекори.

1

Треба да ја копирате линкот до музичката песна на SoundCloud

За да преземете песна, треба да ја копирате врската од вашиот прелистувач до саканата песна од SoundCloud.

2

Вметнете ја врската со патеката

Вметнете ја врската со песната или музичката песна во горното поле. Кликнете Преземи

3

Изберете го саканото ниво на квалитет на вашата MP3 песна

Ако сакате, можете да го изберете MP3 квалитетот на Soundscloud Brack што сакате

4

Преземете MP3 датотека на патеката од SoundCloud

На било кој од вашите уреди, зачувајте ја музичката песна по ваш избор во MP3 формат

Нашиот тим

Нашиот тим се состои од програмери кои секојдневно работат за подобрување на преземањето на услугата од SoundCloud Sound, па можете лесно и брзо да заштедите музички нумери на вашите уреди и телефони.

Senior Product Designer twitiversary.com

Развивач и дизајнер на услуга за преземање од SoundCloud. Седи на нејзиниот компјутер цел ден во SoundCloud за да ја подобриме нашата услуга за сите нови промени!

Steven Rice

Senior Product Designer

UI Develeoper twitiversary.com

Дизајнирање на корисничкиот интерфејс! Му благодариме за толку убав и лесен за дизајн на нашата услуга!

Rick Bashirian Sr.

UI Develeoper

Founder twitiversary.com

Најголемиот дел од основачите на нашиот стартување! Студирал во Оксфорд на училиште за стартување на курсот. Доби сертификат за обука во Стенфорд.

Dominic Goldner

Founder

Најчесто поставувани прашања

Користење на нашиот симнувач на песни од SoundCloud, може да имате прашања, ние одговоривме однапред

 • И во кој формат ќе треба да се преземе песната за да може да ја слуша?

  Секоја песна или музичка песна може да се симне од SoundCloud во MP3 формат, во секој квалитет. Во просек, од 128 до 320 kbps. Овде можете да ги видите достапните формати по вметнување на врската во полето за внесување, како и кликнете на копчето за преземање.

 • Дали постојат ограничувања за брзината на преземање музика од SoundCloud сајтот?

  Можете да преземете музика и песни без никакви ограничувања

 • Каде е MP3 датотеката зачувана по преземањето од SoundCloud?

  Локацијата за складирање може да биде различна на различни уреди. Можно е да ја видите папката за преземања на вашиот паметен телефон, таблет и компјутер. И, исто така, проверете го делот за историја на преземање во вашиот прелистувач.

 • Може ли да преземам песни од SoundCloud со добар квалитет?

  Тоа првенствено зависи од оригиналната музичка песна која се презема во SoundCloud. Нашата онлајн услуга ќе ви помогне да преземете во најдобар достапен формат.

 • Дали има потреба да инсталирате програми, апликации или програми за преземање?

  Никогаш не инсталирајте никакви програми или апликации на Вашиот уред.

 • Со кој паметен телефон можете да преземете музички нумери од SoundCloud?

  Можете да преземете MP3S од SoundCloud на кој било уред. На сите уреди, тој ги презема без никакви проблеми. И исто така и за компјутери (PC, MAC), паметни телефони (Android, Apple iPhone) и таблети.

 • Може ли да преземам песна ако авторот го забранил симнувањето?

  За жал, таквите песни не можат да се преземат од SoundCloud.

Кориснички повратни информации

Во моментов имаме многу луѓе кои ни пишуваат. Можете да ни напишете е-пошта на страницата на дното на страницата.

Ова е единствениот ресурс кој може да работи и да заштеди песни и музика од звук доволно долго. Сите други постојано или не работат или имаат многу реклами или се само бавни за вчитување.

Mr. Catherine Simonis
Leona Ledner

Јас ги преземав песните и песните од SoundCloud со оваа онлајн услуга. Сè е многу брзо за преземање и во добар MP3 квалитет

Tracy Blick V
Francis Littel III

Прекрасен и, што е најважно, корисна локација. Со SoundCloud можете да ја преземете музиката со добар квалитет без заостанува и вируси. Тоа е безбедно и брзо.

Angela Olson
Elmer Thiel

Copyright © twitiversary.com 2019-2023, , . All rights reserved. DISCLAIMER: twitiversary.com is not affiliated with Soundcloud in any way.

Other languagesen  ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu