Shkarko Небесний готель ("Paper Planes" by M.I.A. - Ukrainian Cover) (BADBOK)

Shkarkoni për të lira nga Soundcloud

Shkarko Небесний готель ("Paper Planes" by M.I.A. - Ukrainian Cover)
BADBOK

Небесний готель ("Paper Planes" by M.I.A. - Ukrainian Cover)

2:37
18 September 2022

Пісня про те, що більше ніде у світі так не стріляють в кацапів як у нас в Україні. Наші землі це місце де москалів поселяють у Небесний Готель. Ця пісня є кавер версією на трек "Paper Planes" виконавиці M.I.A. Я використовую тут інструментал і флоу(подачу, мелодику і ритм виконання) артистки M.I.A.. Також повторюється структура римування і віршовий розмір куплетів, а зі смислової точки зору текст у деяких місцях хоч і перегукується з оригіналом, але це лише алюзії, а тому смислову частину можна вважати оригінальною. Текст пісні: Інтро: - Ей! - Шо таке? - Хто там лежить? - Де? - Та он - Та не бачу! - Де, мм? - Та якийсь бомж, Вася! - А, там? - Та - Та йдем глянем! - Пішли! - Я масліну паймал! - Хо-хо-хо! - То ж москаль! Куплет 1: Вмирає як сєпар, подихає як мразь Якшо знаєш хто ми тоді краще не прилазь П’ю горючий коктейль, їм російських дітей Москалюжок поселяють тут в небесний готель Вчора я навчився заряжати автомат Дуже хочу москалюгу бить лицем у паркомат Так шо курить Тарантіно, я мию приклад Від крові і волося москальських солдат… Приспів: О, йде москаль! Ну і пісня Цей кацап вже - груз двісті О, ше москаль! Череп тріснув, Цей кацап вже - труп, звісно! О, знов москаль! І заліз вже кацапу у гузну Патрон залізний. О, впав москаль, Груз двісті - цей кацап вже. Ну і пісня Куплет 2: Москалік знову здох Інший дохне під рікоу Кожен двір і дом Москальні дасть припіздон Ніде так москалюжок не стріляють як в нас Українцю шоб шмаляти в них не треба наказ Доставлять москалів грузовики на Кавказ Забиті ніби шпротами рибацький барказ Приспів

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Pyetjet e bëra shpesh

Duke përdorur shkarkuesin tonë të këngëve nga SoundCloud, mund të keni pyetje, ne iu përgjigjën paraprakisht

A ka ndonjë kufizim në shpejtësinë e shkarkimit të muzikës nga faqja e SoundCloud?

Ju mund të shkarkoni muzikë dhe këngë pa asnjë kufizim

Ku është skedari MP3 i ruajtur pas shkarkimit nga SoundCloud?

Vendndodhja e magazinimit mund të jetë e ndryshme në pajisje të ndryshme. Është e mundur të shihni dosjen e shkarkimeve në smartphone tuaj, tabletë dhe kompjuter. Dhe gjithashtu kontrolloni seksionin e historisë së shkarkimit në shfletuesin tuaj.

A ka nevojë për të instaluar ndonjë program, aplikacione ose programe të shkarkimit?

Asnjëherë mos instaloni ndonjë program ose aplikacion në pajisjen tuaj.

A mund të shkarkoni këngë nga SoundCloud në cilësi të mirë?

Kjo varet kryesisht nga pista origjinale e muzikës që shkarkohet në SoundCloud. Shërbimi ynë online do t'ju ndihmojë të shkarkoni në formatin më të mirë të disponueshëm.

Me të cilën smartphone mund të shkarkoni këngë muzikore nga SoundCloud?

Ju mund të shkarkoni MP3s nga SoundCloud në çdo pajisje. Në të gjitha pajisjet, shkarkon pa ndonjë problem. Dhe gjithashtu për kompjuterë (PC, MAC), smartphones (Android, Apple iPhone) dhe tableta.

Dhe në çfarë formati do të shkarkohet kënga në mënyrë që të jetë në gjendje të dëgjojë atë?

Çdo këngë ose muzikë mund të shkarkohet nga SoundCloud në formatin MP3, në çdo cilësi. Mesatarisht, nga 128 në 320 kbps. Këtu ju mund të shihni formatet e disponueshme pas futjes së lidhjes në fushën e futjes, si dhe klikoni në butonin e shkarkimit.

Shkarko këngë muzikore dhe këngë nga SoundCloud

Me shërbimin tonë online, ju mund të shkarkoni muzikë dhe këngë nga SoundCloud në kompjuterin tuaj ose smartphone

Copyright © twitiversary.com 2019-2022, , . All rights reserved. DISCLAIMER: twitiversary.com is not affiliated with Soundcloud in any way.

Other languages ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  en ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu